Jura kavos aparatų remontas, Kitų kavos aparatų remontas, Saeco kavos aparatų remontas

Kodėl svarbu naudoti kokybišką vandenį kavos aparate?

Kavos gerbėjai puikiai žino, kad puikios kavos skonis priklauso nuo daugelio faktorių – kavos pupelių rūšies, jų paruošimo būdo, temperatūros ir dar daugelio kitų aspektų. Tačiau vienas dalykas, kuriam dažnai neskiriama pakankamai dėmesio, yra vanduo. Šiame straipsnyje pažvelgsime, kodėl kokybiškas vanduo yra lemiamas dalykas geriausiam kavos skoniui pasiekti ir kavos aparato ilgaamžiškumui.

Kavos sudėtis yra didžia dalimi vanduo

Kuomet ruošiama kava, didžiąją jos dalį sudaro vanduo – apie 98-99%. Tai reiškia, kad net mažiausi vandens kokybės pokyčiai gali turėti reikšmingą poveikį galutiniam kavos skoniui.

Vandens mineralų kiekis

Vandenyje esantys mineralai yra gyvybiškai svarbūs kavos skoniui. Tam tikras mineralų kiekis yra reikalingas norint išgauti puikų kavos skonį, tačiau per didelis mineralų kiekis gali sukelti nemalonų skonį ir net pažeisti kavos aparato vidinius mechanizmus. Kalkės, esančios kietame vandenyje, gali nusėsti ant aparato dalių ir sukelti įvairias problemas.

Vandens švarumas

Chloras, bakterijos ar kiti nešvarumai gali turėti neigiamą poveikį kavos skoniui. Naudoti filtruotą arba distiliuotą vandenį yra vienas iš būdų užtikrinti, kad jūsų kava būtų švariausia ir skaniausia.

Kavos aparato ilgaamžiškumas

Kokybiško vandens naudojimas taip pat gali padėti pratęsti kavos aparato tarnavimo laiką. Kaip minėta anksčiau, kietas vanduo gali užkimšti ir pažeisti aparato detales, o tai gali reikšti dažnesnius remontus ar net ankstyvą aparato gedimą.

Ekonomiškumas

Ilgalaikėje perspektyvoje naudojant kokybišką vandenį sutaupysite pinigų. Mažiau nešvarumų reiškia mažiau reikalingų valymų, o tai savo ruožtu reiškia mažiau išlaidų valikliams ir mažesnę tikimybę, kad teks pirkti naują kavos aparatą.

Kavos aparate naudojamas vanduo yra daugiau nei tik skysčio šaltinis; tai pagrindinė kavos sudėtinė dalis, kuri lemia jos skonį, aromatą ir šviežumą. Tad norint mėgautis puikia kava kasdien, svarbu rinktis ir naudoti kokybišką vandenį.