Jura kavos aparatų remontas, Kitų kavos aparatų remontas, Saeco kavos aparatų remontas

Ne visiems žinomi faktai apie kavą

Kava yra vienas iš populiariausių gėrimų pasaulyje. Daugelis žmonių savo dieną pradeda su puodeliu aromatingos kavos, tačiau yra keletas faktų apie šį gėrimą, kurie gali būti nauji net ir pačiam uoliausiam kavos gėrėjui. Pažvelkime į keletą iš jų.

Kava yra antrame vietoje pagal prekybos apimtis

Tik nafta yra prekiaujama daugiau nei kava. Tai rodo, kokia svarbi kava yra pasaulio ekonomikai. Milijonai žmonių dirba kavos pramonėje nuo auginimo iki pardavimo.

Kavos pupelės yra sėklos

Ką mes vadiname kavos pupelėmis iš tikrųjų yra kavos medžio vaisių – kavos uogų – sėklos. Jas vadiname „pupelėmis”, nes jų forma primena pupas.

Kava yra vienas iš svarbiausių antioksidantų šaltinių

Kava yra vienas iš svarbiausių antioksidantų šaltinių mūsų mityboje. Antioksidantai padeda kovoti su laisvąjais radikalais organizme, kurie gali sukelti ląstelių pažeidimą ir senėjimą.

Kava buvo atrasta Etiopijoje

Manoma, kad kava buvo atrasta 9-ame amžiuje Etiopijoje. Legenda byloja apie gyvulininką, kuris pastebėjo, kad jo ožkos tapo energingesnės, kai valgė tam tikrų krūmų uogas.

Kava gali būti naudojama kaip kvapiklis namuose

Nepanaudotos kavos pupelės gali būti naudojamos kaip natūralūs kvapikliai. Jų stiprus kvapas gali neutralizuoti kitus nemalonius kvapus, pvz., rūkalų ar maisto kvapus.

Kavos pupelės yra vienodos, tačiau skonis skiriasi

Kavos pupelės yra beveik identiškos cheminiu požiūriu. Tačiau skonis priklauso nuo veislės, augimo vietos, ruošimo metodo ir daugelio kitų veiksnių.

 Žalia kava yra balta

Ką tik nuskintos kavos pupelės iš tikrųjų yra balto atspalvio, o ne žalios. Jos tampa rudos tik po kepimo proceso.

Kavos gėrimas yra senovės ritualas

Kava buvo geriama jau tūkstantmečiais. Arabų kultūroje kavos gėrimas buvo laikomas ritualu, kuris įtraukė specialų ruošimo ir gėrimo procesą.

Kava yra daugiau nei tik gėrimas – tai kultūros dalis, socializacijos priemonė ir svarbus ekonomikos veiksnys. Ir, nors mes galime manyti, kad žinome viską apie kavą, visada yra dar daugiau ko sužinoti.